3 sprawdzone sposoby na udrożnienie nosa

quixxKatar towarzyszący infekcji, katar alergiczny, przesuszona i podrażniona śluzówka nosa, nadużywanie udrożniających kropli do nosa- wszystko to powoduje dyskomfort i potrzebę nawilżenia delikatnej błony śluzowej nosa. Oto najskuteczniejsze sposoby na drożny i nieprzesuszony nos.

  1. Jak ognia należy unikać kropli udrożniających nos z ksylometazoliną. O ile sporadyczne, doraźne ich stosowanie ma sens, o tyle dłuższa ich aplikacja powoduje znaczne przesuszenie i podrażnienie nosa oraz- paradoksalnie- może powodować jeszcze silniejszy katar polekowy.
  1. Doskonałą alternatywą dla silnie działających kropli do nosa jest hipertoniczny roztwór soli morskiej. Aerozol Quixx może być stosowany bez ograniczeń, gdyż nie uzależnia i nie podrażnia. Ma całkowicie naturalny skład, który fizjologicznie oddziałuje na śluzówkę nosa. Lek Quixx dostępny jest w wersji podstawowej, a także z aloesem wspomagającym nawilżanie nosa orz eukaliptusem dającym efekt udrożnienia. Warto nawilżać nos nie tylko w czasie infekcji, ale uczynić z tego stały rytuał. Wspomaga to naturalny proces oczyszczania nosa i zapobiega rozwojowi infekcji.
  1. Należy stworzyć w mieszkaniu odpowiedni mikroklimat- temperatura 20- 22 stopnie, częste wietrzenie pomieszczeń i nawilżanie powietrza potrafią zdziałać cuda dla funkcjonowania górnych dróg oddechowych. Kropką nad i będzie zastosowanie aromaterapii- olejków eterycznych rozpylanych w pomieszczeniu.