Catuaba – brazylijski afrodyzjak

catuaba

Ojczyzną catuaby jest Brazylia – mieszkańcy tego kraju już dawno odkryli, że środek pozyskiwany z kory drzewa Trichilia catigua posiada silne właściwości stymulujące potencję seksualną. Jego zwolennicy zapewniają, że działa bardzo skutecznie, a przy tym – w przeciwieństwie do syntetycznych specyfików poprawiających wydolność płciową – nie wiążą się z nim żadne skutki uboczne.

Catuaba jest sprzedawana zasadniczo w trzech postaciach – proszku, tabletek oraz herbaty (zobacz herbatę z catuaby). Ta ostatnia cieszy się zdecydowanie największą popularnością – zarówno w samej Brazylii, jak i poza jej granicami. Przyczynia się do tego nie tylko główny profil jej działania, ale także walory smakowe: wielbiciele herbaty z catuaby podkreślają, że cechuje ją przyjemny, odświeżający smak.

Zasady działania catuaby nie zostały jeszcze do końca poznane – europejscy i amerykańscy naukowcy zalecają zatem, aby stosować ją ostrożnie i zgodnie ze wskazówkami użytkowników brazylijskich, Herbata z catuaby powinna być pita przez okres okołu dwóch tygodni, w ilości dwóch-trzech filiżanek dziennie. Później należy ją odstawić i sprawdzać efekty. W razie niewystarczającego działania kurację można powtarzać, ważne jednak, aby nie przesadzać z ilością stosowanych dawek.