Choroby skóry głowy

Problemy ze skórą głowy mogą skutkować wieloma przykrymi dolegliwościami, łącznie z nadmiernym wypadaniem włosów oraz niekontrolowanym łysieniem. Czasami schorzenie jest na tyle poważne, że należy skorzystać z porady dermatologa. Niektóre problemy można jednak rozwiązać w łatwy sposób, korzystając z dobrodziejstw natury.

Typowe drogeryjne szampony do włosów zawierają dużą ilość chemicznych składników, które mają poprawić ich zapach, konsystencję i kolor. Producenci wykorzystują wiele substancji, które sprawiają, że szampon dobrze się pieni. Należy jednak pamiętać, że wszystkie te składniki obciążają włosy i mogą prowadzić do chorób skóry. Pojawia się łupież, zaczerwienienie, skóra nadmiernie się łuszczy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzią na problemy skóry głowy są organiczne kosmetyki złożone z substancji pochodzenia naturalnego. Są to na przykład ekologiczne szampony bio iq z odżywką, który został wzbogacony o wyciąg z aloesu. Szampon umożliwia dokładne oczyszczenie skóry głowy, lecz jest przy tym bardzo delikatny. Włosy mogą więc wrócić do swojego najlepszego stanu. Stosując kosmetyki naturalne, nie podrażniamy wrażliwego skalpu, a wręcz przeciwnie – dostarczamy mu niezbędnych substancji mineralnych.