Czym jest torba medyczna?

torba medyczna

Torba medyczna to element obowiązkowy pracowników niosących pomoc poszkodowanym. Może być ona z powodzeniem wykorzystywana przez funkcjonariuszy policji, staży pożarnej czy pracowników służby zdrowia.

Jakie inne służby korzystają z tego typu specjalistycznego wyposażenia?


Plecak medyczny z wyposażeniem czy torba medyczna mogą stanowić elementy wspierające pracę bardzo różnorodnych służb, w tym również GOPR czy WOPR. Oczywiście w zależności od specyfiki danej jednostki wyposażenie toreb czy plecaków może być nieco odmienne.

Czym mogą różnić się tego typu torby i plecaki?


Jak wspomniano powyżej, torby i plecaki medyczne mogą różnić się przede wszystkim wyposażeniem. Jest ono zwykle najbardziej złożone w przypadku ratownictwa medycznego. Służby te mogą bowiem aplikować wybrane leki, do podawania których nie są upoważnione inne podmioty.

torba medyczna

Jakie torby i plecaki mogą znaleźć się na wyposażeniu służb niosących pomoc poszkodowanym?
W sprzedaży dostępne są między innymi tak zwane zestawy ratownictwa medycznego R0. Tego typu produkty mogą być z powodzeniem użytkowane przez Straż Miejską, Policję, a także WOPR, OSP czy PSP. Tego typu torby pierwszej pomocy są wykonane z materiału odpornego na przecieranie oraz posiadają komory zapinane na suwaki. Godne polecenia wyroby mają liczne schowki i przegródki, które umożliwiają zachowanie porządku oraz zapewniają łatwy dostęp do wszystkich akcesoriów opatrunkowych i leków. Poza tym, w sprzedaży dostępne są również torby polecane dla ratownictwa medycznego. Są to tak zwane torby PSP R1, które powinny być zawsze wykonywane zgodnie z zaleceniami wydawanymi przez koordynatora PSP ds. ratownictwa. Godne polecenia produkty dostępne tutaj są szyte z odpornych na uszkodzenia mechaniczne tkanin oraz posiadają liczne kieszenie i przegródki. Dzięki temu możliwy jest szybki dostęp do filtrów i masek krtaniowych, opatrunków czy leków.