Dieta antyrakowa – czyli jaka?

zdrowie

Choroba naszej cywilizacji, czyli rak, zbiera co roku „krwawe żniwo”. Osoby z podwyższonym ryzykiem zachorowania na nowotwór oprócz tradycyjnych badań profilaktycznych, chcą często dla swojego zdrowia zrobić coś więcej. I bardzo słusznie. Gdyż to my karmimy raka i we wcale nie tak trudny sposób możemy się przed nim zabezpieczyć.

Dieta antyrakowa – na czym polega?

Rak żywi się cukrem. Zatem nie zdziwi nas wcale fakt, że dieta, która ma mu zapobiegać uboga jest właśnie w ten składnik. W przypadku diety antyrakowej nie znajdziemy również wiele tłuszczów, ani soli, ale za to dużo witamin – A, C, E – oraz minerałów, takich jak magnez i selen, które hamują rozwój nowotworów.

Te wyselekcjonowane składniki specjalizują się w usuwanie z naszego organizmu naprodukowanych wolnych rodników. Co więcej, chronią nas przed niebezpiecznym działaniem nitrozamin, które powstają w naszym żołądku w wyniku trawienie niektórych produktów spożywczych (więcej: dieta antyrakowa w Dzień Dobry TVN).

Co warto pić na diecie?

Przede wszystkim woda. Najlepiej filtrowana lub mineralna. Gotowana woda wypłukana jest z większości soli mineralnych, które jak wcześniej wspominaliśmy, stanowią artylerię do walki z nowotworami i profilaktyce nowotworowej.

Jeśli mamy możliwość picia zdrowych, nieprzetworzonych soków owocowych i warzywnych, nasze ciało również nam za to podziękuje. Szczególnie polecany jest sok z buraków. Na diecie antynowotworowej zaleca się do picia również zieloną herbatę oraz herbaty ziołowe – np. pokrzywę.

Unikajmy jednak picia alkoholu. Zarówno tych mocnych, jak i piwa.