Dygestorium bezwyciągowe laboratoryjne

dygestorium

Dygestorium laboratoryjne to unikalny rodzaj stołu, specjalnie zaprojektowany do użytku w laboratoriach. Posiada inteligentną konstrukcję, która idealnie odpowiada potrzebom pracowników naukowych. Jest niezastąpionym elementem wyposażenia w wielu branżach naukowych i przemysłowych. Poniżej znajduje się bliższy opis jego budowy oraz praktycznych zastosowań.

Podstawowe informacje na temat dygestorium laboratoryjnego

Dygestorium bezwyciągowe laboratoryjne to stół laboratoryjny, które posiadają przeszkloną przednią ściankę. Pełni ona kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim, zapewnia ochronę przed przypadkowymi rozpryskami i stycznością z niebezpiecznymi substancjami. Dodatkowo, zazwyczaj posiada wbudowane oświetlenie, które idealnie rozjaśnia obszar pracy, co jest niezwykle ważne w precyzyjnych badaniach i analizach.

Wewnątrz dygestorium znajdują się typowo instalacje:

  • wodne,
  • gazowe,
  • kanalizacyjne.
dygestorium bezwyciągowe

Dostęp do tych mediów jest nieodzowny w wielu procesach laboratoryjnych. Ponadto, wszelkie włączniki oraz gniazdka elektryczne umieszcza się na bocznej ściance, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia urządzeń elektrycznych w przypadku kontaktu z substancjami chemicznymi.

Główny obszar pracy z użyciem dygestorium laboratoryjnego to blat roboczy, który jest odpowiednio duży, co pozwala na przeprowadzanie eksperymentów oraz analiz. Pod blatem znajduje się zwykle szafka na akcesoria (oczywiście, jej umiejscowienie oraz przestrzeń zależy od danego modelu), w której przechowuje się na przykład odczynniki chemiczne. Taka szafka powinna być wyposażona w system wentylacji, co jest szczególnie istotne w przypadku substancji emitujących niebezpieczne opary. Ponadto, zarówno szkło, jak i materiały używane do produkcji dygestoriów są odporne na działanie chemikaliów.