Funkcje i zastosowanie bojek ratowniczych

Funkcje i zastosowanie bojek ratowniczych

W pracy ratownika wodnego istotny jest czas reakcji i spostrzegawczość. Takie cechy pozwalają ocalić komuś życie podczas wypadków nad jeziorem lub nad morzem. Niemałe znaczenie w niesieniu pomocy na czas ma tutaj sprzęt, który wykorzystuje się w codziennej pracy. Bojki ratownicze pozwalają przetransportować tonącą osobę do brzegu bez obawy o to, że nie utrzyma się ona na powierzchni. Jakie jeszcze funkcje ma tego typu sprzęt?

Do czego służą bojki ratownicze?

Bojki ratownicze to profesjonalny sprzęt, który wykorzystują w swojej pracy ratownicy wodni. W przeciwieństwie do standardowych bojek pływackich te pierwsze muszą spełniać określone wymogi, które są gwarancją dobrej jakości i bezpieczeństwa użytkowania. Przed dopuszczeniem ich do sprzedaży muszą przejść specjalne testy. Powinny posiadać również odpowiednie certyfikaty, więc warto zwrócić na to uwagę podczas zakupów.

Bojki tego typu tworzone są z materiałów o wysokiej wyporności, dzięki czemu są w stanie utrzymać na powierzchni wody osobę o masie ciała dorosłego człowieka. Pozwala to bezproblemowo przetransportować poszkodowanego do brzegu w szybkim czasie.

bojki ratownicze

Profesjonalny sprzęt dla profesjonalistów, czyli gdzie kupić dobrej jakości bojki ratownicze

Pewność zakupu produktu dobrej jakości daje wybieranie sprawdzonych marek i producentów. Do pracy w ratownictwie wodnym powinno wykorzystywać się sprzęty, które są funkcjonalne i odporne na uszkodzenia, więc nie warto na nich oszczędzać. Specjalistyczne sklepy nierzadko oferują atrakcyjne zniżki przy zakupie zestawów lub większej liczby akcesoriów. Wyposażenie jednostek ratowniczych nie musi być więc wcale drogie. Same bojki można zakupić już za około 150 zł. Zarówno sklepy stacjonarne, jak i online posiadają naprawdę rozbudowany asortyment, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.