Herbata matcha

matcha herbata zielona

Herbata zielona matcha cieszy się w ostatnim czasie wzrastającą popularnością wśród Polaków.  Od tysięcy lat słynie ona nie tylko ze swoich walorów smakowych, ale i korzyści zdrowotnych, z którymi związane jest jej regularne picie. Obecnie uważana jest za jeden z najzdrowszych gatunków herbat na świecie.  Przeczytaj, dlaczego warto pić herbatę matcha.

Matcha to pochodząca z Japonii zielona herbata w proszku. Naukowcy od lat przekonują do jej zdrowotnych właściwości. Związane są one przede wszystkim z faktem, że jest ona bardzo bogata w antyoksydanty – przeciwutleniacze.  Mają one bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Spowalniają proces starzenia się, wspomagają regenerację skóry, mogą także zahamować rozwój nowotworów, chorób serca, nadciśnienia i cukrzycy.

Podobne właściwości zdrowotne przypisywane są również innym gatunkom zielonej herbaty. Oczywiście, herbata matcha nie jest jedynym gatunkiem herbaty bogatym w antyoksydanty – jednak tylko w niej występują one w takim stężeniu. Szacuje się, ze w jednej filiżance sproszkowanej herbaty matcha jest taka ilość przeciwutleniaczy, jak w dziesięciu filiżankach zwykłej herbaty zielonej. Jeżeli dbasz o swoje zdrowie, warto z pewnością zacząć pić matchę.