Hupercyna- suplement, który nie pozwala umysłowi seniora spocząć na laurach

Ludzki mózg musi być ciągle poddawany stymulacji. W przeciwnym razie wiele powstałych wcześniej połączeń nerwowych z czasem zanika- sprawiając, że poziom naszej koncentracji i uwagi się obniża. Prowadzi to systematycznego spowolnienia pracy mózgu. Jednak ten niekorzystny proces można odwrócić, a potrzebna do tego jest hupercyna.

Dlaczego hupercyna jest polecana przede wszystkim seniorom?

Po pierwsze dlatego, że u nich obwodowe krążenie krwi w mózgu pozostawia wiele do życzenia. Nie zaszkodzi je troszeczkę przyśpieszyć. Po drugie osoby starsze są z racji wieku i innych schorzeń narażone na takie jednostki chorobowe jak Alzheimer czy otępienie starcze potocznie nazywane sklerozą.

Po trzecie na zapamiętywanie i przyswajanie wiadomości z otoczenia wydatnie źle wpływa fakt, że seniorzy gorzej widzą i słyszą. Dlatego też trudniej im przychodzi nauczanie się czegoś nowego, z czym wcześniej nie mieli w ogóle żadnej styczności.

Jak hupercyna wspiera seniorów?

Działanie hupercyny jest banalne. Po pierwsze sprawia ona, że mózg szybciej się regeneruje, przez co mocniej odczuwa działanie pojedynczych bodźców. Po drugie zasługą hupercyny jest także to, że mózg działa jakby na przyspieszonych obrotach, a to wpływa na jego pojemność i tempo zapamiętywania informacji.

Hupercyna w organizmie seniora jest niezbędna, ponieważ wzmacnia również pracę mięśni, a one jak wiadomo, także mają pośredni wpływ na funkcjonowanie mózgu. Hupercyna ze Evita Sklep jest bezpiecznym suplementem i właściwie nie zdarzyło się, aby ktoś ją przedawkował. Niemniej zaleca się, aby nie przekraczać dziennej dawki. Kształtuje się ona na poziomie od 50 do 200 mikrogramów na dobę.