Jak chronić się przed smogiem?

ochrona przed smogiemZanieczyszczenie powietrza w Polsce z roku na rok staje się coraz większe. Bezpośredni wpływ na to zjawisko ma palenie w piecach materiałami do tego nieprzeznaczonymi oraz intensywne korzystanie z samochodów osobowych. Ochrona przed smogiem jest kluczowa dla każdego, kto zamieszkuje duże miasto i chce dbać o swoje zdrowie – przede wszystkim kobiet w ciąży, dzieci i osób w podeszłym wieku, a także osób ze schorzeniami płuc i układu sercowo-naczyniowego.

Sposoby ochrony przed smogiem

Aby ograniczyć negatywny wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, należy unikać częstego wietrzenia pomieszczeń w domu i w mieszkaniu. Wraz ze świeżym powietrzem do wnętrz domów dostają się szkodliwe zanieczyszczenia. Ponadto osoby szczególnie narażone na działanie smogu powinny unikać zbyt długiego przebywania poza domem, zwłaszcza w okresie największego zanieczyszczenia. Dobrym rozwiązaniem okazują się również maski przeciw smogowi.

Rodzaje masek przeciwsmogowych

Specjalistyczne maski, chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza, są o wiele skuteczniejsze niż zwykłe maseczki chirurgiczne. Dostępne w nich filtry zapewniają filtrację zanieczyszczonego powietrza, przez co do płuc nie dociera tak wiele szkodliwych substancji. Wiele masek przeciwko smogowi tworzonych jest z myślą o osobach aktywnych fizycznie i tego rodzaju maski są właśnie najlepsze. Wysoki poziom ochrony przed zanieczyszczeniami i zwiększona cyrkulacja powietrza zapewniają bezpieczeństwo w każdych warunkach.