Jak dobrze wybrać stabilizator na kostkę?

ortezy stawu skokowego

Uprawiając sport czy czynnie spędzając czas, jesteś narażony na rozmaitego typu kontuzje. Niezwykle zagrożoną częścią układu kostno-stawowego jest staw skokowy. Jego leczenie jest nierzadko dość ciężkie, należałoby zatem wiedzieć jak zabezpieczać się przed urazami. Stabilizator to odmienna, prosta nazwa ortezy. Jest to urządzenie, jakie ma na celu ustalenie stawu, przez jego częściowe zatrzymanie. Realizuje te same czynności co gips, jest natomiast od niego lżejszy oraz bardziej wygodny.

Orteza – stabilizator na kostkę

Stabilizator na kostkę ma za zadanie pełne lub niepełne zatrzymanie ruchomości stawu. Staw skokowy wielokrotnie ulega obciążeniom oraz kontuzjom. W doborze odpowiedniego typu stawu skokowego może pomóc specjalista, lecz także również sam pacjent może dokonać doboru, kierując się ważnymi regułami wyboru stabilizatorów. Najdoskonalszy w ramach konkretnego typu usztywniacz kostki zapewnia gwarancje intensywnego powrotu do pełnej sprawności fizycznej. Istotne jest, by opaska na staw skokowy realizowała własne medyczne wartości. W wypadku małych kontuzji, polegających na małych przeciążeniach czy skręceniach, niezwykle potrzebna będzie orteza stawu skokowego bezszwowa w formie opaski.

Czy można wykorzystywać stabilizator w treningu biegowym oraz piłkarskim?

ortezy stawu skokowego

Ortezy stawu skokowego – https://megamedic.pl/ortezy-kostki aktywują rehabilitację lekkich skręceń lub kontuzji, jakie profesjonaliści nazywają określeniem II stopnia. Wielokrotnie wiążą się one z małym czy średnim naciągnięciem torebki stawowej lub więzadeł. Do urazu dochodzi zazwyczaj w czasie nieprawidłowego ustawienia nogi na podłożu, np. przy szybkim zwrocie, skręcie lub hamowaniu – sytuacjach niezwykle typowych dla aktywnego treningu piłkarskiego. Naturalnie do momentu minięcia przypadłości bólowych oraz zejścia obrzęku, potrzebny jest wypoczynek oraz odciążenie kończyn.