Jak powinno się stosować miód manuka?


Miody Manuka to popularne miody z Nowej Zelandii, które kojarzą nam się przede wszystkim jako leki o niezwykłych właściwościach. Tymczasem, choć zalety tego miodu są tak liczne, jest to tak naprawdę produkt spożywczy, dlatego nie występują żadne ograniczenia jeśli chodzi o jego dawkowanie. Zasadniczo jednak przyjęło się, że należy zażywać określoną ilość miodu Manuka dziennie, by cieszyć się efektami jego dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie.

Zalecane zażywanie

Mówi się, że warto spożywać około 2 do 3 łyżeczek miodu Manuka każdego dnia. Najlepiej robić to z samego rana, jeszcze przed posiłkiem. Niektórzy podaną porcję dzielą na dwie części i spożywają miód także wieczorem. Jeśli zdecydujemy się na rozpuszczenie miodu w jakimś płynie, warto pamiętać, że traci on swoje cenne właściwości przy temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Nigdy więc nie powinniśmy dodawać go do gorących napojów.

Kto nie powinien stosować miodu Manuka?

Produktu nie powinny spożywać osoby, które posiadają jakiekolwiek uczulenie na produkty pszczele oraz osoby z cukrzycą. Nie należy także podawać miodów dzieciom przed ukończeniem pierwszego roku życia.

Miodu Manuka nie możemy przedawkować, więc możemy z powodzeniem stosować go nawet całe życie, wspomagając w ten sposób pracę całego naszego organizmu.