Jak stosować maść Bengay?

Bengay to obecnie bardzo popularna maść przeciwbólowa. Może być stosowana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci powyżej dwunastego roku życia.

Bengay – działanie maści

Maść Bengay wykazuje działanie przeciwbólowe dzięki temu, że zawiera w sobie dwie substancje czynne – salicylan metylu i mentol, który również łagodzi wszelaki stany zapalne. W opakowaniu preparatu znaleźć można aluminiową tubkę. W tejże tubce mieści się 50 gram preparatu.

Maść Bengay – skład

Poza substancjami czynnymi – salicylanem metylu, a także mentolem – w składzie tego preparatu znaleźć można kilka substancji pomocniczych, np. kwas stearynowy, lanolina bezwodna, monostearynian glicerolu, woda oczyszczona czy tretyloamina.

Głównymi wskazaniami do stosowania tego preparatu są różne bóle, a także sztywność mięśni i stawów, które są powodowane wszelakimi przeciążeniami, urazami mechanicznymi lub stanami zapalnymi. Maść śmiało może być stosowana w przypadku wystąpienia bóli w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa.

Bengay – jak stosować?

Maść przeciwbólową Bengay powinno się stosować zgodnie z zaleceniem lekarza, bądź informacjami, które zamieszczone są na ulotce preparatu. Lek powinno nakładać się miejscowo na skórę, a kolejno delikatnie trzeba go rozsmarować do momentu, aż preparat wyschnie. Maść Bengay należy nakładać tylko na zmienione chorobowo miejsce na skórze.

Dorośli, a także dzieci powyżej dwunastego roku życia mogą nakładać ten preparat maksymalnie 3-4 razy na dobę w okresie siedmiu dni. Jeżeli po takim czasie ból nadal pozostanie silny, pacjent powinien udać się do lekarza, który następnie powinien ustalić przyczyny odczuwanego dyskomfortu.