Jak wybrać najlepsze smoczki?

Smoczki niemowlęce

Smoczki dla dzieci to bardzo szeroka gama produktów, co często powoduje że rodzice mają problemy z ich idealnym doborem. Ich zadaniem jest uspokajanie maluszków poprzez zaspokajanie potrzeby ssania, która często nie pozwala im zasnąć. Dlatego stanowią praktycznie nieodłączny element wyposażenia dla niemowlaka.

Z atestem i z odpowiednich materiałów

Smoczki dla dzieci powinny posiadać odpowiednie atesty, które stwierdzają że są one odpowiednie dla dzieci w konkretnym wieku jak również to, że zostały wyprodukowane z odpowiednich materiałów i z zachowaniem odpowiednich zasad ich produkcji. Dzięki temu rodzice mają pewność, że kupują dla swoich dzieci produkty najlepszej jakości. Najlepiej jeśli wykonane są z silikonu lub gumy, bowiem te materiały pozwalają utrzymać je w odpowiedniej czystości. Zabiegi takie jak wyparzanie nie powodują utraty ich kształtu, zaś dzięki temu można usunąć z nich wszystkie bakterie.

Smoczki niemowlęce

Odpowiednie do wieku

Smoczki dla dzieci (https://milklab.pl/13-smoczki) muszą być dobrane przede wszystkim do wieku maluszka. Mogą być okrągłe jak również lekko spłaszczone, wybór odpowiednich zależy przede wszystkim od tego, jaki preferuje maluszek i jaki jest dla niego znacznie wygodniejszy. Istotne przy ich wyborze jest to, aby w części przylegającej do ust były otworki, które umożliwiają odpowiedni przepływ powietrza i tym samym zapobiegają powstawaniu odparzeń na twarzy maluszka. Ponieważ dzieci szybko rosną, smoczki powinny być regularnie zmieniane, najlepiej co 3 miesiące, co pozwala na dopasowanie jak najlepszego do wieku niemowlaka.