Jakie masło do ciała wybrać?

masło do ciała w słoiku

Masło do ciała to jeden z najpopularniejszych kosmetyków stosowanych przez przedstawicielki płci pięknej. Aby jednak preparat ten miał szansę spełnić swoją rolę, musi zostać starannie wybrany. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przechadzając się wśród drogeryjnych półek. 

Jakich właściwości oczekiwać od masła do ciała?

Skuteczne masło do ciała, musi charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami. Należałoby więc oczekiwać od niego działania: 

  • nawilżającego
  • regenerującego
  • wyrównującego koloryt skóry
  • ujędrniającego 

Doskonale, jeżeli masło będzie miało również przyjemną dla skóry konsystencję. Dla wielu przedstawicielek płci pięknej znaczenie ma także atrakcyjny zapach kosmetyku oraz jego kolor. Na szczęście, w drogeriach stacjonarnych i internetowych znaleźć można naprawdę sporo kompozycji zapachowych. Dzięki temu, każda kobieta ma szansę znaleźć najodpowiedniejszy dla siebie. 

krem

Jakich składników poszukiwać w maśle do ciała?

Aby masło do ciała było pomocne, powinno bazować na starannie dobranych składnikach aktywnych. Najlepiej, jeżeli będą one pochodzenia naturalnego. W walce z cellulitem pomoc może przynieść chociażby ekstrakt z zielonej herbaty bądź olej kawowy. Jeżeli zaś o chodzi o nawilżenie i regenerację, wsparciem mogą okazać się składniki takie jak masło shea czy olej z pestek śliwki. W kosmetyku odżywczym do ciała dobrze byłoby poszukiwać także substancji o potencjale antyoksydacyjnym oraz rozjaśniającym. W tej roli dosyć dobrze poradzą sobie ekstrakt z ruszczyka kolczastego oraz ekstrakt z aloesu. Ważne jest to, aby masło nie zawierało sztucznych barwników oraz sztucznych substancji zapachowych. Są to bowiem składniki, które mogą niektórych uczulać. Mowa tu przede wszystkim o osobach ze skłonnościami do alergii. 

Jak skutecznie stosować kosmetyk nawilżający?

Masło do ciała (kup tutaj) musi być stosowane w odpowiedni sposób, aby można było mówić o jakiejkolwiek jego skuteczności. Wydaje się zatem, że najlepiej będzie zdecydować się na codzienną jego aplikację. Latem można stosować je nieco rzadziej, na przykład co dwa dni. Skóra przed aplikacją masła powinna zostać dokładnie oczyszczona. Wówczas bez problemu wchłonie ona substancje aktywne znajdujące się w stosowanym przez nas kosmetyku. Należy mieć na uwadze również to, aby swoją pielęgnację uzupełnić także o regularne peelingi. Ten prosty zabieg dobrze jest wykonać przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki niemu możliwe będzie złuszczenie martwego naskórka i lepsze przygotowanie skóry na działanie masła nawilżającego.