Kush – popularna odmiana marihuany

kush

Kush to ceniona odmiana marihuany, jaka cieszy się uznaniem na światowych rynkach. Pamiętajmy o tym, że w Polsce jest to nielegalne. Warto wiedzieć, że nasiona nie mają THC i są żeńskie, a rośliny feminizowane. Nie można nabyć topów marihuany w sklepie i uprawiać tego w domu. W krajach, gdzie jest to legalne, odbiorcy chętnie sięgają po odmianę Kush. Czym cechuje się to rozwiązanie? Jakie zalety ma Kush? Czym się wyróżnia na tle innych odmian? O czym warto wiedzieć?

Mieszanka kilku odmian

Nie bez znaczenia jest fakt, że prawdziwa genetyka Kush nie jest znana. Niektórzy specjaliści twierdzą, że jest mieszanką ChemDawg z Lemon Thai i Pakistani Kush. Inni z kolei uważają, że to specjalne szczepka ChemDawg w lat 90. Nawet sama nazwa wzbudza kontrowersje. Hodowcy Royal Queen Seeds opracowali legendarną odmianę OG Kush. W efekcie powstałą roślina o wysokim poziomie THC i dużej ilości terpenów owocowych. Nie zapominajmy o upalającym profilu genetycznym – 25% genów sativa i 75% indica. 

Popularna odmiana – Kush

Ta feminizowane odmiana marihuany jest niezwykle popularna. OG Kush uwielbia wiele osób, od pacjentów, po hollywoodzkie gwiazdy. Cechą OG Kush jest silny, wilgotny i cytrusowy aromat. Przypomina on połączenie benzyny ze środkami czystości. Smak także jest silny i na długo pozostawia posmak w ustach. Pamiętajmy o tym, ze to silna odmiana marihuany. Palaczy uznają Kush za jedną ze swoich ulubionych roślin. OG Kush potrzebuje około 8 tygodni do zakwitnięcia i daje ok. 500 gram zbiorów na roślinę. 

kush

Poziom THC wynosi tutaj 19%. To wpływa na ukojenie umysłu i ciała. Doskonały zapach i smak cytrusów wzmacnia efekty i sprawia, że chcemy więcej. Wysokie stężenie terpenów jest podstawą do rozpoznawalnego aromatu rośliny. Hodowcy bardzo często sięgają po podstawowe techniki szkoleniowe. Pomocne jest przycięcie wierzchołków roślin we wczesnym etapie wegetatywnym, co zachęci Kush do produkcji wielu pędów i kwiatów. Nie możemy pomijać zapewniania tej odmianie wentyalcji powietrza.