Maść konopna – kiedy się ją stosuje?

Maść konopna - kiedy się ją stosuje?

Maść konopna to coraz częściej używany środek, którego podstawowy składnik stanowi olej konopny. Wykazuje działanie rozluźniające i przeciwbólowe, stosowana jest więc przy wielu dolegliwościach bólowych, powstałych również na skutek przeciążeń mechanicznych. Kiedy powinno się po nią sięgnąć?

Bóle mięśni i stawów

Praca fizyczna lub zbyt częste uprawianie sportu może prowadzić do przeciążenia układu ruchowego, co z kolei wiąże się ze stanami zapalnymi i dolegliwościami bólowymi. Maść konopna łatwo rozprowadza się po skórze i szybko się w nią wchłania. Nie rozgrzewa, a daje uczucie przyjemnego chłodu.

Do masażu zesztywniałych mięśni

Siedzący tryb życia, który wiąże się z wielogodzinną pracą w jednej pozycji, powoduje szybkie sztywnienie mięśni. Krew nie krąży, tak jak powinna, przez co włókna mięśniowe nie są odpowiednio dotlenione. Pojawia się uczucie zastoju mięśni, nierzadko dochodzi do mrowienia. Maść konopna rozluźnia, przynosząc natychmiastową ulgę.

Na zmiany skórne

Wszelkie zmienione chorobowo miejsca na skórze powodują frustrację, wpływają na ogólne samopoczucie, nieraz wpędzają nawet w depresję. Maść konopna może posłużyć jako skuteczny lek w walce z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry. Pomaga zredukować blizny, poprawia stan naskórka, łagodzi oparzenia.

Na zmiany skórne

Maść konopną można używać w leczeniu trądziku, który wbrew pozorom nie dotyka tylko osób w okresie dojrzewania. Zmagają się z nim także przedstawiciele starszych grup wiekowych (na jego pojawienie się duży wpływ ma wzmożona produkcja hormonów stresu).