Maski antysmogowe w ochronie płuc

maska do biegania

 

Zima jest w Polsce okresem,kiedy zaczyna się sezon grzewczy. Efektem coraz niższych temperatur jest drastyczne pogorszenie jakości powietrza, spowodowane paleniem w kiepskich piecach zamontowanych w większości gospodarstw domowych. W tym okresie nad większością polskich miast rozpościera się gęsty opar smogu.

Dragon sklep

Jest miejscem w sieci, gdzie można kupić wysokiej jakości, bardzo skuteczne maski antysmogowe, które dzięki aktywnym filtrom węglowym, zatrzymują niemal wszystkie obecne w powietrzu zanieczyszczenia. Szczególną uwagę na te produkty powinni zwrócić miłośnicy sportu na świeżym powietrzu, bowiem maski do biegania zimą nie tylko chronią płuca przez zgubnym działaniem smogu, ale i szokiem spowodowanym wdychaniem zimnego powietrza.

Smog a zdrowie

Smog nie jest wcale obojętny na ludzkie samopoczucie i zdrowie. Mieszkańcy miast dotkniętych tym problemem skarżą się, że nawet krótkie przebywanie na świeżym powietrzu w najbardziej zanieczyszczone dni skutkuje kaszlem, suchością w gardle, dusznościami i bólami głowy. Jak widać, są to dość poważne objawy i trzeba zrobić wszystko, by się przed nimi uchronić.

Maska do biegania jest w pełni komfortowa i praktycznie nieodczuwalna na twarzy nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Regulowane zapięcia pozwalają na swobodne dopasowanie jej do twarzy, przez co nie pojawiają się żadne nieszczelności pomiędzy jej krawędzią, a skórą.