Medyczna marihuana – jak działa i kiedy się ją stosuje?

medyczna marihuana

Marihuana lecznicza jest coraz chętniej wykorzystywana w medycynie. Jej właściwości są nieocenione, odpowiednio dawkowana i wykorzystana potrafi uśmierzyć ból, pomóc w ciężkich chorobach – nawet tych nieuleczalnych, a także pomaga w niektórych chorobach i zaburzeniach psychicznych. Czym w zasadzie jest taka marihuana, jakie są jej właściwości i kiedy jest stosowana? 

Medyczna marihuana – czym jest? 

Marihuana lecznicza to susz z konopi siewnych, które hodowane są w rygorystycznych warunkach. Zawiera THC czyli tetrahydrokannabinol. Uprawiana jest bez stosowania szkodliwych nawozów, cały proces nadzorowany jest w laboratorium, tak, aby finalny produkt miał właściwości lecznicze, ale nie zawierał składników niebezpiecznych dla zdrowia. Jej skład jest ściśle kontrolowany, aby zachować konkretne stężenie składników w każdej partii. Tak przygotowana konopia lecznicza może działać przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwlękowo i przeciwpsychotycznie. Wykazuje także właściwości przeciwnowotworowe i ułatwia zasypianie. 

Przy jakich chorobach stosuje się konopie lecznicze?

Właściwości medycznej marihuany (więcej pod linkiem: https://panpestka.pl/product-category/medyczna/) dalej są badane, jednak już teraz stosuje się ją jako lek przy wielu chorobach. Takie konopie świetnie sprawdzają się przy leczeniu padaczki. Ich stosowanie może ograniczyć ilość ataków epilepsji nawet o 90%! Wykorzystuje się ją także przy stwardnieniu rozsianym. Marihuaną leczniczą łagodzi się objawy tej nieuleczalnej choroby, dzięki czemu pacjenci odczuwają mniej bólu, ich skurcze łagodnieją, a mięśnie nie stają się tak sztywne. Konopie mogą być stosowane także przy przewlekłych migrenach, uśmierzają jej objawy i łagodzą ból.