Nasiona kasztanowca – składnik preparatu Venoforton

venofortonPrawie każdy z nas wie jak wygląda drzewo kasztanowca. Jest to imponująca roślina, która ozdabia każdy park oraz ogród. Nie każdy jednak wie, że kasztanowiec ma cudowne właściwości zarówno lecznicze jak i kosmetyczne.

Zarówno kwiaty, nasiona, jak i kora kasztanowca zawiera cenne składniki. Nasiona zawierają cenne minerały wspomagające cały organizm. Jedną z właściwości kasztanowca jest wzmacnianie naczyń krwionośnych. Roślina ta wzmacnia naczynka, poprawia krążenie, uszczelnia oraz poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Jest to jeden z głównych składników preparatu Venoforton. Jest to suplement dobrze znany ze swoich właściwości poprawiających układ naczyniowo-sercowy. Przyjmowanie Venofortonu jest zalecane zwłaszcza osobom w dojrzałym wieku, gdyż poprawia krążenie, wzmacnia organizm, a także poprawia pamięć.

Kasztanowiec ma również inne właściwości. Wpływa korzystnie na przewód pokarmowy, dzięki czemu łagodzi zaburzenia trawienne. Przy lekkim zatruciu zaleca się spożywanie naparu z kwiatów, lub liści kasztanowca. Preparaty z kasztanowcem stosowane są również w łagodzeniu obrzęków, dlatego polecane są dla osób, które dużo stoją, siedzą lub spędzają czas w jednej pozycji.

W kosmetyce kasztanowiec stosuje się w preparatach pomagających w walce z cellulitem, a także kosmetykach do cery naczynkowej. Roślina ta pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, likwiduje również obrzęki pojawiające się wraz z cellulitem.