Naturalne zioła moczopędne

Na naszym rynku jest bardzo wiele znakomitych ziół moczopędnych, które pomogą nam się pozbyć tej kłopotliwej i bardzo męczącej dolegliwości. W aptekach możemy znaleźć między innymi znakomite zioła moczopędne na bazie ziela krwawnika, która działają rozkurczowo na nasze drogi moczowe. Zioła te doskonale hamują również krwawienie z naczyń włosowatych i działają odtruwająco, przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie.

Skuteczne zioła moczopędne

Bardzo dobrą skutecznością charakteryzuje się również popularna jeżówka, która ma znakomite właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i ogólnie pobudza cały nasz układ odpornościowy. Poszukując skutecznych ziół moczopędnych warto rozglądać się za preparatami, które zawierają w swoim składzie liście oraz korzenie pokrzywy. Pospolita pokrzywa Radix Urticae ceniona jest przez wielu lekarzy właśnie za właściwości moczopędne. Zioła z pokrzywy doskonale wspierają wydalanie zbędnego mocznika oraz chloru. Jest to idealny produkt, dla tych osób, które chcą dokładnie oczyścić swój organizm ze złogów kwasu moczowego.

W aptekach można kupić również zioła moczopędne na bazie mącznicy lekarskiej, które nie tylko mają właściwości moczopędne, ale również zapobiegają groźnym infekcjom dróg moczowych. Liście mącznicy mają w swoim składzie arbutynę, czyli najlepszą naturalną substancję zwalczającą bakterię Escherichia coli. Najbardziej wymagające osoby, mogą sprawdzić również zioła z rdestu ptasiego, albo zioła na bazie mieszka lekarskiego.

Więcej informacji o ziołach moczopędnych i ich wykorzystaniu znajdziecie na stronach Leki Natury: http://www.lekinatury.pl/pl/porady/ziola-moczopedne.html