Objawy grzybicy i przeciwdziałanie jej występowaniu

Większość powierzchniowych grzybic rozwija się przez dłuższy okres czasy. Najczęściej pierwsze zmiany chorobowe są trudne do zaobserwowania. Szczególnie grzybice na włosach czy paznokciach mogą być trudne do zauważenia.
Trzeba brać pod uwagę, że objawy powiązane z grzybicami skóry czy paznokci dotyczą również innych chorób. Z tego powodu można bardzo łatwo pomylić objawy z innymi chorobami. Do objawów grzybicy stóp można zliczyć ogniska rumieniowe lub wysiękowe. Natomiast przy odmianie grzybicy złuszczającej zamiast wysięków pojawiają się ogniska złuszczającej. Widoczne mogą być zrogowaciałe elementy naskórka.

Leczenie grzybic skóry


Usuwanie grzybic może być realizowane z wykorzystaniem kremów. Do takich zalicza się clotrimazolum. Stosowany może być w przypadku grzybic:
– rąk i stóp
– podudzi
– kończyn dolnych
– łupieżu pstrego.
Krem clotrimazolum może być stosowany miejscowo. Jest on dostępny bez recepty. Natomiast przy braku poprawy do siedmiu dni niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Różne typy grzybicy


Grzybice powierzchniowe występują w różnych okolicach. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć te na paznokciach i stopach. Wynika to z faktu, że są to najbardziej narażone miejsca na zetknięcie z powierzchniami, na których znajdować się mogą grzyby prowadzące do zakażenia. Najczęściej zakażenie przenoszone jest z człowieka na człowieka, gdzie osoba z zakażeniem grzybicą korzysta z miejsc jak baseny czy plaże.