Olej CBG coraz popularniejszy

cbg

Przetwórstwo konopi jest wciąż dość nową gałęzią gospodarki, w tym również polskiej. Przez lata wokół konopi narosło bardzo wiele skojarzeń z jej najbardziej znanym produktem, czyli z marihuaną. Jest ona odurzająca i nielegalna, stąd też tego typu epitety rzutują na postrzeganie roślin konopnych. Nie jest to jednakże prawidłowe podejście, bowiem z konopi można pozyskiwać również legalne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia produkty, takie jak chociażby olej CBG.

Korzystne działanie CBG

Związek określany skrótem CBG to kannabigerol, czyli substancja stanowiąca roślinny substytut tego typu związków powstających samoczynnie w organizmie. Jego działanie na organizm wykazuje przede wszystkim właściwości uspokajające i relaksujące. Choć jest mniej popularny od bardziej znanego oleju CBD, to jego rozpoznawalność i sprzedaż na całym świecie rośnie z roku na rok. także w naszym kraju. Dzieje się tak dzięki rozpoznawaniu i uznawaniu jego korzystnego wpływu na zdrowie.

Olej CBG, który może wiele

Oprócz działania łagodzącego CBG wykazuje także oddziaływanie na wzmaganie łaknienia, co dla osób mających permanentny problem z apetytem stanowi bardzo interesującą cechę tego produktu. Co więcej, według części badań kannabigerol wykazuje także wpływ na zmniejszenie tempa i zakresu rozwoju guzów w organizmie, przez co istnieje nadziej na szersze wykorzystywanie tej substancji w profilaktyce i leczeniu onkologicznym. Jako środek pochodzenia organicznego CBG jest dobrze przyswajany przez organizm, nie powodując przy tym większych skutków ubocznych.