Ozon na trądzik, cellulit, opryszczkę i rany

Ozon znalazł szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce ze względu na swoje cenne właściwości. Pierwiastek te jest w stanie zniszczyć chorobotwórcze patogeny w postaci wirusów, grzybów i bakterii. Okazuje się być niezwykle pomocny w przypadku trądziku, grzybicy, nadmiernie wypadających włosach czy nawet skórki pomarańczowej będącej utrapieniem wielu pań. Czas najwyższy poznać niesamowite działanie ozonu, który jest wykorzystywany do pielęgnacji skóry i nie tylko.

Ozon na trądzik, cellulit, opryszczkę i rany

Z pewnością wiele osób słyszało przynajmniej o czymś takim jak ozonoterapia. Okazuje się, że tego typu zabiegi sprzyjają zachowaniu młodego wyglądu, a każdy przecież z nas marzy o tym, aby ładnie wyglądać nawet po kilkunastu latach od swojej osiemnastki. Jest to jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Jako, że w naszej skórze z wiekiem zaczyna być coraz mniej tlenu, co przyczynia się do przyśpieszenia procesów starzenia się, ważne jest to, aby dostarczyć tego życiodajnego pierwiastka. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi ozonoterapia, dzięki której można poprawić transport tlenu i zwiększyć jego wchłanianie przez tkanki. Ozon wnika w głębokie warstwy skóry, poprawiając przemianę materii i krążenie krwi. Ze względu na swoje działanie dotleniające ozon jest wykorzystywany w licznych zabiegach kosmetycznych, ale to nie jedyne zastosowanie. 

Ozon jest bardzo pomocny przy trądziku ze względu na to, że niszczy bakterie, wirusy i grzyby oraz zapobiega ich kolejnej inwazji. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest także przy opryszczce, która potrafi mocno dać się we znaki. W aptece jest także dostępne maść ozonowa, którą można kupić bez recepty. Okazuje się być ona bardzo pomocna w przypadku grzybicy stóp, otarć, ropni i czyraków oraz przy stanach zapalnych skóry. Maścią ozonową można smarować także trudno gojące się rany. Ozonoterapia wykorzystywana jest do walki z cellulitem, rozstępami i wiotką skórą.