Piękna opalenizna dzięki balsamowi do ciała

Obecnie można liczyć na wiele rodzajów balsamów do ciała. W zależności od ich składu, będą miały one nieco inne działanie. Balsamy kojarzą się z tym, że nawilżają skórę. Nie brakuje również kosmetyków o działaniu antycellulitowym. Warto też wiedzieć, że w sprzedaży znajduje się mnóstwo balsamów brązujących. Za ich pomocą można uzyskać piękną opaleniznę, która przez wiele osób jest wręcz pożądana. Nie trzeba jednak czekać do wakacji, aby uzyskać skórę muśniętą słońcem. Znika konieczność długotrwałego opalania się, z pomocą przychodzi balsam do ciała brązujący.

Balsam do ciała, który zmienia kolor skóry

Każdy doskonale zna samoopalacze, zdania na ich temat są mocno podzielone. Jeśli ktoś pragnie zmienić zabarwienie swojej skóry, uzyskać efekt opalenizny, to warto zastanowić się nad naturalnym balsamem brązującym. Zawiera on pigmenty pozyskane z natury, które nie powodują alergii ani podrażnień. Można liczyć nie tylko na skórę muśniętą słońcem, ale też na jej nawilżenie. Balsamy samoopalające zawierają szereg cennych składników, które mają korzystny wpływ na kondycję skóry. Stanie się ona miękka, elastyczna, jędrna, wygładzona. Stosowanie balsamów brązujących to świetna opcja dla osób, które pragną uzyskać piękną opaleniznę, trwałą i odporną na działanie zabiegów pielęgnacyjnych. Zawarte w nich składniki wzmagają produkcję melaniny. Balsamy pielęgnują skórę, zapobiegają jej wysuszeniu. Nie brakuje w nich cennych olejków. Przy zakupie balsamu istotne jest to, aby zapoznać się dokładnie z etykietą, przestudiować całą listę składników.

Jak wybrać balsam brązujący?

W sprzedaży znajduje się wiele balsamów brązujących, więc jest w czym wybierać. Godne polecenia są kosmetyki zawierające w swoim składzie zimnotłoczone oleje i ekstrakty roślinne. Działają one pielęgnująco, nawilżają, odżywiają. Na szczególną uwagę zasługują: olej ze słodkich migdałów, jojoba, arganowy, masło shea, ekstrakt z liczi. Istotne jest to, aby dobrać balsam brązujący do swojej karnacji. Godne polecenia są kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne, dzięki czemu skóra będzie dodatkowo chroniona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Niezadbanie o odpowiednie zabezpieczenie skóry zwiększa ryzyko powstania oparzeń słonecznych i chorób nowotworowych. Dobry balsam brązujący można poznać po tym, że pozwala uzyskać równomierną opaleniznę, bez nieestetycznych plam i smug. Znaczenie ma także to, aby w jego składzie nie znajdowały się toksyczne substancje mogące wywoływać różne reakcje alergiczne.