Plastry Salvequick i ich rodzaje

Plaster opatrunkowy to jedna z tych rzeczy, która powinna być zawsze dostępna pod ręką. Skaleczenia czy inne uszkodzenia skóry zdarzają się bowiem bardzo często i wówczas plaster bardzo się przydaje. Jest to najbardziej podstawowy sposób na to, aby zabezpieczyć ranę przed zabrudzeniem i do pewnego stopnia zatamować krwawienie. Wybierając plastry do domowej apteczki, warto zwrócić uwagę na firmę Salvequick, która produkuje dobrej jakości plastry o różnych właściwościach.

Plaster niezbędny do opatrzenia drobnych ran

Przy lekkich uszkodzeniach skóry to właśnie plaster jest tym rodzajem opatrunku, który w zupełności wystarczy. Zapobiega on dostawaniu się brudu do rany, a gdy dodatkowo jest wodoodporny, również wody. Ponadto plaster zapobiega zabrudzeniu krwią innych rzeczy, na przykład odzieży, i oczywiście przyspiesza gojenie. Firma Salvequick to specjalista w produkcji plastrów opatrunkowych, a oferta produktów jest bardzo bogata. Firma jest również obecna na rynku polskim, a jej produkty można dostać w aptekach oraz sklepach wielobranżowych.

Rodzaje plastrów Salvequick

W ofercie firmy Salvequick znajduje się wiele typów plastrów opatrunkowych, a każdy z nich ma jakieś specyficzne właściwości. Poza plastrami standardowymi, są tam plastry wodoodporne oraz plastry transparentne. Bardzo ciekawym produktem są plastry Salvequick ze związkami srebra, które zapobiegają zakażeniu rany, a także plastry z wyciągiem z aloesu, które przyspieszają gojenie się ran. Dla dzieci przeznaczone są kolorowe plastry z wizerunkami bohaterów popularnych wśród dzieci kreskówek.