Smog, jak się przed nim chronić?

Coraz więcej z nas zamieszkuje tereny miejskie, gdzie niestety smog staje się coraz częstszym problemem. Nie możemy przecież zamknąć się w domu i nie mieć kontaktu z powietrzem na zewnątrz, gdyż czeka na nas szkoła, praca, uczelnia.

Smog jak się chronić? Co możemy zrobić?

Bardzo skutecznym sposobem zapobiegania skutkom smogu jest zakup i stosowanie maski antysmogowej. Dobra i profesjonalna maska antysmogowa potrafi zatrzymać sto procent szkodliwych zanieczyszczeń powietrza. Warto zdecydować się na taką inwestycję, ponieważ maska potrafi ochronić nasz układ oddechowy przed naprawdę wieloma zanieczyszczeniami.

Odpowiednia dieta i suplementacja witamin

Jak można chronić się przed smogiem? Witaminy, takie jak na przykład witamina C, E i witamina A zgarniają wolne rodniki tlenowe, powstające pod wpływem zanieczyszczeń i zapobiegają przedwczesnym procesom starzenia w naszym organizmie, a co więcej wspierają naszą odporność.

Ograniczenie wychodzenia z domu w czasie najwyższego zanieczyszczenia powietrza

Najprostszą, ale i najbardziej skuteczną metodą zapobiegania wdychaniu zanieczyszczeń jest ograniczenie przebywania na zewnątrz, szczególnie w czasie, gdy zanieczyszczenie jest największe. Pamiętaj zawsze o masce antysmogowej!