Sposób na młodość

Młodość to najszczęśliwszy czas w życiu. Jednak sprawność fizyczną i psychiczną można zachować do późnej starości. Ważny jest tzw. zdrowy tryb życia i pozytywne nastawienie. Od tysięcy lat w Chinach wyciąg z miłorzębu dwuklapowego jest znanym środkiem korzystnie wpływającym na sprawność całego organizmu.

Młodość – najpiękniejszy okres w życiu

W okresie młodości organizm jest najbardziej wydajny i wygląda najkorzystniej. Jego zdolności uczenia się, zapamiętywania i myślenia są najlepsze. Niestety z czasem sprawność umysłowa i fizyczna systematycznie spada. Można ją przedłużyć stosując odpowiedni styl życia.

Co sprzyja młodości?

Wiadomo, że zachowaniu młodości sprzyja tzw. zdrowy tryb życia, czyli odpowiednia ilość snu, zdrowa i różnorodna dieta oraz aktywność fizyczna. Ważny jest także pozytywny stan psychiczny, czyli umiejętność radzenia sobie z problemami, znalezienie balansu między pracą, a wypoczynkiem oraz podjęcie interesującego hobby.

Miłorząb dwuklapowy – pomaga zachować ludziom młodość już od tysięcy lat

Miłorząb dwuklapowy (https://www.lekinatury.pl/pl/encyklopedia-ziol/milorzab-dwuklapowy.html) jest znany medycynie chińskiej z wielu właściwości zdrowotnych. Także w naszej części świata zyskuje coraz to większe rozpoznanie. Znany jest z tego, że zwiększa ukrwienie organizmu. Jest to ważne np. w zapobieganiu problemom z pamięcią, koncentracją i myśleniem (po prostu mózg lepiej ukrwiony jest bardziej odżywiony i utleniony – dlatego działa sprawniej). Wyciąg z jego liści zwiększa sprawność ruchową i korzystnie wpływa na nastrój.

Skóra, która jest dobrze ukrwiona, szybko pozbywa się produktów przemiany materii i dłużej pozostaje młoda. Dlatego miłorząb dwuklapowy jest stosowany w kosmetykach – m.in. do produkcji kremów pod oczy zmniejszających cienie i opuchliznę oraz do kosmetyków do cery naczyniowej. Produkty z tej rośliny są także wykorzystywane do walki z cellulitem.

Wyciąg z miłorzębu jest również stosowany w zaburzeniach strefy seksualnej. Poprawia ukrwienie, jest skuteczny w zaburzeniach erekcji i przyczynia się do lepszego orgazmu.