Strawberry Haze – ciekawa odmiana konopi

strawberry haze

Jedną z ciekawszych odmian konopi indyjskich jest Strawberry Haze. Truskawkowa hybryda już od lat cieszy się popularnością wśród growerów. Bazuje na umiarkowane długim okresie kwitnienia i jest krzyżówką Swiss Sativa oraz Nortern Light’s #5. Genetyka sprawiła, że SH ma wiele bardzo dobrych właściwości hodowlanych. Arjan’s Starwberry Haze została stworzona przez właściciela Green House Seeds. Sprzedaż rozpoczęła się w roku 2006 i od tamtej pory zauważalne jest spore zainteresowanie na rynku. Pamiętajmy o tym, że w Polsce taka uprawa jest nielegalna. Czym cechuje się ta truskawkowa hybryda? Co warto o niej wiedzieć? Jakie działanie ma SH? 

Najważniejsze właściwości

Strawberry Haze (zobacz) ma niezwykły smak, aromat i euforyczne działanie. Jednocześnie można liczyć na  dużą moc i działanie łagodne, które nie powoduje paranoi. Topy rośliny są kreatywne i społeczne. Wysoka zawartość CBD to aspekt, jaki doceniają odbiorcy. To propozycja dla palaczy, którzy nie lubią zbyt mocnych odmian. Zapach i smak jest słodki i cukierkowy. Fenotypy do złudzenia przypominają aromat truskawkowy. Ta cecha pochodzi od Swiss Sative. Miłośnicy owocowych odmian polubią SH. 

Jak wygląda uprawa Strawberry Haze?

Trudno jest mówić o nasionach, nie wspominając także o uprawie. Okazuje się, że Strawberry Haze to dosyć łatwa w uprawie odmiana. Nie wymaga zbyt wiele uwagi, jednak nie powinniśmy jej pozostawiać samej sobie. Ma określone potrzeby, jak każda odmiana – wentylacja, nawożenie, światło. Bardzo dorbze radzi sobie na każdym rodzaju podłoża, co jest sporym ułatwieniem. Jeśli pragniemy uzyskać jak najlepsze efekty, dobrym wyborem jest uprawa organiczna w ziemi. Sativa może mieć tendencje do wyciągania się. Raczej nie jest polecana do małych growboxów, gdyż wtedy występuje problem z pomieszczeniem topów. 

Zazwyczaj odbiorcy wybierają uprawę indoor. W klimatach ciepłych możliwa jest także uprawa outdoor. Okres kwitnienia to około 10 tygodni. Produktywna roślina osiąga nawet 500 g/m2. Truskawkowe zioło na długo pozostaje w pamięci.