Tabletki na uspokojenie – skuteczna pomoc w stresie

Wyjątkowo stresujące sytuacje w ciągu dnia mogą podnosić poziom kortyzolu, który działa niekorzystnie na organizm. Ze stresem można sobie radzić w różnoraki sposób, ćwiczyć jogę, medytować albo stosować tabletki na uspokojenie. Współczesne tempo życia sprawia, że tabletki uspokajające są dla wielu osób czymś, bez czego nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Mogą to być leki na uspokojenie ziołowe albo przepisane na receptę.

Leki uspokajające – działanie

Leki uspokajające powodują odprężenie i wyciszenie, przywracają stan równowagi emocjonalnej niezależnie od tego, czy są to preparaty ziołowe, czy przepisane przez lekarza. Leki na uspokojenie bez recepty są przydatne w stanach codziennego średniego stresu, w przypadku długotrwałego i silnego pobudzenia emocjonalnego najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z lekarzem i zażycie mocniejszych środków. Tabletki na uspokojenie bez recepty nie wywołują senności i nie uzależniają. Warto również zastosować napary albo herbaty przyrządzane na bazie naturalnych ziół o działaniu uspokajającym i wyciszającym. Leki uspokajające bez recepty zawierają również w swoim składzie witaminy, których niedobór może niekorzystnie wpływać na układ nerwowy.

Ziołowe leki na uspokojenie bez recepty

Tabletki na stres mogą mieć postać twardych kapsułek, miękkich, a także płynów. Leki na uspokojenie bez recepty bazują często na wyciągach z chmielu, melisy czy korzeniach kozłka lekarskiego. Pomagają one w zasypianiu i obniżają poziom irytacji. Przygotowując tabletki na uspokojenie, można wykorzystać dobroczynne właściwości dziurawca zwyczajnego, jest on stosowany w stanach depresyjnych oraz przy wyczerpaniu nerwowym. Należy pamiętać, że efekty jego działania pojawiają się dopiero po prawie dwóch tygodniach. Tabletki na uspokojenie bez recepty zawierają takie związki jak flawonoidy, kariofilen i triterpeny, które wpływają na pobudliwość układu nerwowego. Warto wiedzieć, że tabletki na stres to także popularna przyprawa o nazwie szafran, która wykazuje działanie antydepresyjne.