Taśma treningowa do ćwiczeń – dla wzmocnienia mięśni

taśma treningowa do ćwiczeń

Taśma treningowa do ćwiczeń jest od lat wykorzystywana przez fizjoterapeutów i rehabilitantów. Sprawdzi się również do tego, by wzmocnić swoje mięśnie w domu. Ma wiele zalet. Przede wszystkim taśmy treningowe do ćwiczeń zajmują bardzo mało miejsca, więc sprawdzą się nawet w małym mieszkaniu. Trening z nimi nie musi trwać długo, a efekty są widoczne już w kilka tygodni. Taśmy te nie tylko poprawiają kondycję, ale też wzmocnią mięśnie. Dlatego też tego rodzaju aktywność sprawdzi się w każdym wieku.

Taśma treningowa do ćwiczeń – rodzaje

Obecnie w sklepach dostępne są trzy rodzaje taśm do ćwiczeń. Są to tak zwane taśmy:

  • pilates – mają postać taśm o różnych wymiarach. Idealne do stretchingu, ale sprawdzą się również w jodze i rehabilitacji;
  • oporowe – tego rodzaju taśmy treningowe do ćwiczeń dostępne są w formie pętli. Są bardzo wytrzymałe i mają różne obciążenia, które można dostosować do własnych potrzeb;
  • mini bands – taśmy o mniejszym obwodzie niż te oporowe. Idealne do ćwiczeń dolnych części ciała, takich jak mięśnie ud czy pośladki.

Taśma treningowa do ćwiczeń i jej przewaga nad maszynami 

Dlaczego taśma treningowa do ćwiczeń to lepszy wybór niż maszyny dostępne na siłowniach? Powody są dwa. Przede wszystkim dzięki taśmom mięśnie są poddawane innym obciążeniom. Jest to związane z ich budową. Im bardziej się taśmę rozciąga, tym większy opór stawia. Natomiast maszyny mają jednakowy opór, co sprawia, że by zwiększyć obciążenie, konieczne jest ustawienie jej od nowa. Dzięki taśmom do ćwiczeń można więc zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dodatkowo taśmy do ćwiczeń angażują więcej mięśni. Trening jest więc wydajniejszy.

taśma treningowa do ćwiczeń

Taśma treningowa do ćwiczeń – idealny sprzęt do treningu w każdym miejscu

Każdy, kto uwielbia ruch, powinien mieć taśmy treningowe do ćwiczeń. Są lekkie i niewielkie, więc z powodzeniem można zabrać je w każdą podróż. Dzięki temu nie opuści się żadnego dnia treningu. Dodatkowo ćwiczenia można wykonywać zarówno w mieszkaniu, jak i na świeżym powietrzu. Sprawdzą się idealnie w parku i będą wsparciem podczas ćwiczeń na siłowni plenerowej. Tego rodzaju sprzęt sportowy urozmaici każdy trening i sprawi, że nawet kilka minut ruchu dziennie poprawi kondycję i wymodeluje sylwetkę.