Wszystko co trzeba wiedzieć o bubblerach

bubbler

Świadomi  koneserzy ziół, szukają rozwiązań, które nie tylko urozmaicą sposób inhalowania, ale również będą mniej szkodliwe dla zdrowia. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów, dla których mieszanki ziołowe są lekiem. Nie każdego stać na zakup waporyzatora, a duże konstrukcje fajek wodnych bywają niewygodne podczas transportowania. Połączenie pozytywnych cech bonga i małych rozmiarów szklanych lufek, najlepiej charakteryzuje to czym jest bubbler

Jak działają bubblery ? 

Konstrukcja sama w sobie jest niezwykle prosta, ponieważ opiera się na cybuchu, który jest zintegrowany ze szklaną bańką na wodę  i z ustnikiem. Dym przed wciągnięciem do płuc, przechodzi przez wodę, która oczyszcza go z toksyn. Bubbler jest rozwiązaniem odpowiednim do spożywania mieszanek ziołowych. Nie nadaje się do podgrzewania olejków i koncentratów. Przed zakupem droższego modelu, warto sprawdzić funkcjonalność na tańszym egzemplarzu. 

Wady i zalety korzystania z bubblera

Największą zaletą jest rozwiązanie, które bazuje na filtracji dymu przez wodę. Przefiltrowany dym zawiera mniej trujących substancji i jest chłodniejszy, a dzięki temu nie wpływa negatywnie na układ oddechowy. Bubbler jest mało wymagającym narzędziem, ponieważ jego konserwacja zajmuje mniej czasu, niż w przypadku dużych fajek wodnych. Kompaktowy rozmiar pozwala na bezproblemowe przemieszczanie się, bez wzbudzania niepotrzebnych podejrzeń. Doświadczeni konsumenci za największą wadę uznają zbyt małą pojemność cybucha. Niektórym może przeszkadzać brak możliwości dołączenia dodatkowych nasadek filtrujących i waporyzatorów.