Yerba Mate Taragui

susz yerba mate

Coraz częściej można spotkać nazwę „Yerba Mate Taragui”, jednak duża część społeczeństwa nadal nie wie czym ona właściwie jest, jakie ma właściwości oraz gdzie ją dostać. Yerba Mate Taragui jest napojem, bardzo podobnym do naszej tradycyjnej herbaty czy kawy. Napar przygotowuje się z liści zmielonego krzewu paragwajskiego, które trzeba parzyć jak zwykłą herbatę, z tą różnicą, że musimy ich wsypać aż 2/3 kubka, by uzyskać napój o właściwych walorach.

Taragui yerba mate wykazuje bardzo podobne właściwości do kawy, dlatego często nazywa się ją jej zamiennikiem. Mimo podobieństw, Yerba dodatkowo jest świetnym antyoksydantem, wspomaga odchudzanie i zmniejsza otyłość, zarówno podnosi poziom dobrego cholesterolu jak i obniża poziom złego. Działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie i przeciwnowotworowo.

JAK PARZYĆ YERBA MATE?

Parzenie Yerba Mate to coś w rodzaju „rytuału”,dlatego trzeba znać instrukcję tej czynności. Podaje się ją w naczyniach, które zazwyczaj są wykonywane z drewna lub ceramiki. Bardzo ważną rolę przy parzeniu odgrywa temperatura wody, którą zalewa się liście. Pod żadnym pozorem nie powinno się jej zalewać wrzątkiem, ponieważ straci wszelkie swoje właściwości.Optymalna temperatura to 70 stopni.