Żel Olfen

Olfen Żel

Olfen Żel to lek niesteroidowy w formie chłodzącej maści żelowej. Jest stosowany jako produkt przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy w leczeniu pourazowych bólów ścięgien, mięśni, wiązadeł i stawów.

Olfen redukuje stany zapalne, obrzęki i opuchlizny, neutralizuje również bóle reumatyczne. Ze względu na wodno-alkocholowe podłoże, żel ma dodatkowe działania kojące i chłodzące.
Lek jest zalecany do stosowania krótkoterminowego i miejscowego, wykazuje wysoką skuteczność, dzięki mechanizmowi hamowania aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej.

Olfen Żel

Olfen Żel ulotka

Przed użyciem zaleca się dokładnie przeczytanie ulotki i nieprzekraczanie dobowej dawki 15g. Żel Olfen jest przeznaczony do stosowania miejscowego poprzez delikatnie rozsmarowywanie po skórze, trzy lub cztery razy na dobę, jeśli objawy nie ustąpią lub się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania żelu Olfen u osób uczulonych na diklofenak sodu ani żadną inną substancję wchodzącą w skład leku. Przeciwwskazania do użytkowania mają również kobiety od trzeciego trymestru ciąży i dzieci poniżej 14 roku życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny poradzić się lekarza rodzinnego.

Lek należy przechowywać w miejscu, które jest niewidoczne i niedostępne dla dzieci. Odpowiednia temperatura przechowywania leku nie powinna być wyższa niż 25 stopni. Można trzymać w lodówce.

Olfen Żel cena:

Przedział cenowy za tubkę żelu Olfen 100g. wacha się od 11 do 15 zł.
Dostępność jest zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych.

Sprawdź: https://www.apteka-familia.pl/olfen-zel-100-g.html.