Biotyna ratunkiem dla włosów

biotyna

Biotyna należy do witamin z grupy B, które odpowiedzialne są za szereg procesów zachodzących w organizmie człowieka. Jest niezbędnym składnikiem do przebiegu enzymatycznych reakcji, bierze udział w procesach związanych z krzepnięciem krwi oraz glukoneogenezą. Jednak najpopularniejszą jej funkcją jest pozytywne oddziaływanie na kondycję skóry, włosów i paznokci. 

Jak działa biotyna na włosy? 

Biotyna, inaczej witamina B7 lub witamina H ma ogromny wpływ na stan włosów. W przypadku niedoborów obserwowane jest nadmierne wypadanie włosów, ich osłabienie oraz łamliwość. W szczególności można zauważyć niedobory w okresie jesiennym i zimowym, kiedy dieta jest znacznie uboższa w owoce i warzywa. Biotyna na włosy działa wzmacniająco, zagęszcza je, zapobiega kruszeniu się końcówek oraz przyśpiesza porost włosów. B7 witamina również zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry głowy poprzez hamowanie aktywności gruczołów łojowych, które są przyczyną nadmiernej produkcji sebum. Dlatego także pozytywnie działa na włosy mające tendencję do przetłuszczania się oraz cyklicznego pojawiania się łupieżu. 

Biotyna tabletki – uzupełnienie niedoborów pokarmowych 

Suplementem diety stosowanym przy pojawiających się problemach z włosami wywołanymi niedoborem witaminy H może być biotyna w tabletkach. Taka forma przyjmowania jest przede wszystkim wygodna, szybka i skuteczna. Regularne przyjmowanie biotyny poprawi kondycję włosów, wzmocni je i zapobiegnie pogłębianiu się problemów z ich wypadaniem. Przywrócony zostanie blask i zdrowy wygląd włosów, a także włosy będą rosły gęstsze i elastyczne. 

Biotyna jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosów oraz utrzymania ich w dobrej, zadowalającej kondycji. Jej niedobory mogą spowodować szereg niepożądanych reakcji organizmu, w tym znacznego osłabienia włosów. Przyczyną niewystarczającego poziomu witaminy H w organizmie może być źle zbilansowana dieta, dlatego też warto włączyć wtedy suplement diety w postaci biotyny w tabletkach, który w szybkim czasie poprawi stan włosów.