Jakie są najlepsze maski dla alergików?

Profesjonalne maski dla alergików w dzisiejszych czasach są najprostszym i najtańszym sposobem, aby zabezpieczyć się przed zanieczyszczonym powietrzem. Wybranie najlepszej maski jest jednak sporym wyzwaniem, zwłaszcza że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna.

Maski przeciwpyłowe

W Polsce powietrze zanieczyszczone jest pyłem PM10 i PM2,5, dlatego też coraz więcej osób inwestuje w niezawodne maski przeciwpyłowe. Maski tego typu są również najlepszym zabezpieczeniem przed kurzem, bakteriami, nieprzyjemnym zapachem i różnymi alergenami. Jedną z największych zalet masek tego typu jest przede wszystkim to, że z ich dobrodziejstwa można skorzystać praktycznie przez cały rok.

Klasa maski ma znaczenie

Wybierając maskę dla alergików warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej klasę. Najtańsze maski dla alergików z klasą P1 są w stanie zatrzymać jedynie około 80% pyłów. Jest to najlepszy wybór dla alergików, którzy chcą uprawiać sporty. Najbardziej wymagające osoby powinny postawić jednak na maski z klasą P3, które są w stanie zatrzymać nawet 99,5% zanieczyszczeń. Aktualnie jest to najlepszy wybór dla osób, które zmagają się nie tylko z alergenami, ale również z chorobami układu oddechowego i krążenia.