Co to jest Sulforafan?

Co to jest Sulforafan

Sulforafan jest bioaktywnym związkiem występującym w niektórych warzywach krzyżowych, takich jak brokuły, kapusta i kalafior. Kiedy spożywamy te pokarmy, są one rozkładane przez nasz organizm do sulforafanu. Podróżuje on przez nasz krwiobieg, gdzie wnika do komórek, promując zdrowie i zwalczając choroby. Istnieje wiele badań pokazujących korzyści płynące z tego związku. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa i jakie są jego korzyści zdrowotne, sprawdź ten artykuł o korzyściach zdrowotnych brokułów.

Co sulforafan robi w organizmie?

Sulforafan jest naturalnie występującym związkiem znajdującym się w wielu warzywach krzyżowych, takich jak brokuły, kapusta i kalafior. Podobnie jak inne bioaktywne związki występujące w roślinach, sulforafan może być metabolizowany i przekształcany w szereg biologicznie aktywnych metabolitów. Badania wykazały, że sulforafan metabolizowany w organizmie przynosi szereg korzyści zdrowotnych, w tym ochronę przed chorobami przewlekłymi, takimi jak choroby układu krążenia i niektóre nowotwory. Badania wykazały, że sulforafan może chronić przed przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, związaną ze starzeniem się organizmu i postępującymi chorobami płuc, takimi jak astma. Badania sugerują, że sulforafan może chronić przed POChP poprzez działanie na naturalne mechanizmy ochronne płuc przed szkodliwymi procesami oksydacyjnymi, które są kluczowymi czynnikami POChP. Jeśli nie lubisz brokułów i innych warzyw krzyżowych postaw na suplementy diety – sulforafan znajdziesz tutaj.

sulforafan

Sulforafan zalety: powody, aby jeść więcej brokułów

– Wykazano, że sulforafan ma właściwości przeciwnowotworowe, zmniejszając ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów i zwiększając skuteczność leków chemioterapeutycznych. Chroni również przed chorobami przewlekłymi, w tym chorobami serca i POChP. 

– Brokuły są bogatym źródłem witamin i minerałów wspierających odporność, w tym przeciwzapalnych składników odżywczych, które pomagają zapobiegać rozwojowi chorób przewlekłych.