Czy preparaty na cellulit są bezpieczne?

preparaty na cellulit

Praktycznie żadne kobiece ciało nie jest w dzisiejszych czasach wolne od pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Skoro mają go wszystkie panie, może się wydawać, że tym łatwiej jest zaakceptować to zjawisko, jednak cellulit jest na tyle szpecący, że trudno przejść nad nim do porządku dziennego. Z tego powodu wiele kobiet ma ochotę sięgnąć po preparaty na cellulit w postaci tabletek, jednak często pojawiają się obawy, czy na pewno jest to bezpieczne.

Warto działać od środka

preparaty na cellulit

Podobnie jak w przypadku wielu innych problemów, kuracja od środka jest najlepszym rozwiązaniem, a zwłaszcza w przypadku skóry. Poza tym warto pamiętać, że na pojawianie się cellulitu ma wpływ wiele czynników, na przykład zmniejszona jędrność skóry oraz zatrzymywanie w organizmie toksyn – a z oba tymi zjawiskami najlepiej jest walczyć od wewnątrz. Głównie na tym zaś opiera się działanie preparatów na cellulit. Ich składniki mają za zadanie przyspieszać wydalanie wody z organizmu, co przyczynia się też do lepszego usuwania toksyn. Zwykle też w takich tabletkach można znaleźć witaminy A i E wpływające dodatnio na skórę, wzmacniające ją, a także kolagen, który ujędrnia skórę i sprawia, że staje się ona bardziej napięta. Podobne efekty trudno jest osiągnąć tylko za pomocą preparatów do stosowania zewnętrznego, a jeśli chodzi o usuwanie toksyn – jest to praktycznie niemożliwe.

Stosować z głową

Po suplementy na cellulit na pewno więc warto sięgnąć, ale trzeba pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze, niezbędne jest kupowanie zaufanych środków, znanych marek, w aptekach, a nie nieznanych preparatów obcych firm, na przykład w internecie. Niezbędne jest też ścisłe stosowanie się do zaleceń producenta, gdyż wszelkie suplementy mogą zaszkodzić jeśli stosuje się je w niewłaściwy sposób, na przykład samowolnie zwiększa się ich dawki.