Herbata owocowa dla dzieci – co warto wiedzieć?

Herbaty owocowe w swoim składzie nie zawierają żadnych związków pobudzających, dlatego też w chwili obecnej są zdecydowanie najlepszym wyborem dla dzieci. Większość herbatek owocowych można wprowadzać do codziennej diety nawet dla dzieci poniżej pierwszego roku życia.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o herbaty owocowe, to należy pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się z ich składem. Niestety niektóre produkty mogą zawierać substancje dodatkowe, aromaty i barwniki, dlatego też takie produkty należy omijać szerokim łukiem. Godna uwagi jest przede wszystkim herbata owocowa, która oparta jest jedynie na naturalnych aromatach. Warto wspomnieć również i o tym, że wiele dzieci lubi nie tylko gorące herbaty, ale również napoje na chłodno, które także mają wiele zdrowotnych właściwości. 

Jakie zalety ma herbata owocowa?

Porządna herbata owocowa to najlepszy wybór dla tych dzieci, które mają częsty problem z kolką. Doskonale sprawdzą się tutaj nie tylko owocowe herbaty, ale również te z rumiankiem i miętą. Lekarze zalecają również, aby kobiety w ciąży często popijały owocowe herbatki. Najnowsze badania wykazały również, że herbata owocowa może okazać się bardzo pomocna również przy zaparciach. Malinowe herbatki to najlepszy wybór w przypadku przeziębienia, a w szczególności przy problemach z gardłem. Dzięki herbacie można zahamować kaszel i udrożnić drogi oddechowe, dlatego też warto podawać ją przede wszystkim przed snem.