Fiołek trójbarwny – idealny w walce z trądzikiem

Fiołek trójbarwny popularnie nazywany jest bratkiem. Tradycyjnie stosowany jest w walce z dolegliwościami skórnymi, szczególnie w okresie dojrzewania. Dlaczego warto go pić?
Bratek, chociaż w smaku nie jest najprzyjemniejszy, posiada szereg wartych zanotowania właściwości. Przede wszystkim, oczyszcza krew z toksyn, dodatkowo zmniejsza wydzielanie sebum i wygładza skórę. Zwiększając przemianę materii pomaga w oczyszczaniu organizmu ze złogów zalegających w jelitach a te są częstą przyczyną powstawania wyprysków skórnych.
Picie bratka uszczelnia naczynia włosowate, przez co skóra jest mniej podatna na zakażenia i widocznie poprawia się jej koloryt.

Jak pić bratek?

Zioła na trądzik, takie jak fiołek trójbarwny czy pokrzywa, należy spożywać co najmniej przez kilka tygodni, aby zobaczyć pierwsze pozytywne efekty. Warto wypijać filiżankę naparu 2-3 razy dziennie, chwilę po posiłku. Bratka nie powinny stosować osoby, u których stwierdzono nadwrażliwość na to zioło oraz kobiety w ciąży.

Jak wygląda kuracja fiołkiem trójbarwnym?

Na początku należy nastawić się na wysyp drobnych krostek, które znikają po około 10 dniach. To wynik oczyszczania się organizmu. Następnie dzień po dniu skóra staje się coraz gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Nie należy zaniedbywać codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i picia dużej ilości czystej wody.