Gdzie znajdziemy witaminę b15?

Tajemnicza witamina b15 z roku na rok zdobywa coraz szersze grono zadowolonych zwolenników, dlatego też warto dokładnie jej się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, gdzie występuje witamina b12 i jakimi zdrowotnymi właściwościami może się pochwalić.

Występowanie

Witamina b15 to nic innego jak popularny kwas pangamowy, który występuje w wielu naturalnych produktach. Mowa tutaj między innymi o drożdżach piwnych, brązowym ryżu, nasionach słonecznika i nasionach dyni. Warto wspomnieć także i o tym, że przyswajalność tej niesamowitej witaminy znacząco poprawia obecność w codziennej diecie tranu, koenzymu Q10, oleju z rekina i kwasu foliowego.

Jakie właściwości zdrowotne?

Kwas pangamowy jest witaminą, która bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i może pochwalić się silnymi właściwościami utleniającymi. Jeżeli chodzi o właściwości lecznicze to witamina b15 nie tylu przyśpiesza utlenianie lipidów i glukozy, ale również stymuluje odpowiedź immunologiczną. Kwas pangamowy jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą poprawić ukrwienie mięśni i pobudzić regenerację tkanek mięśniowych i chrząstnych. Najnowsze badania wykazały również że witamina b15 z www.evita.sklep.pl poprawia koncentrację i znacząco usprawnia procesy zapamiętywania. Witamina może pomóc również w stanach obniżonej odporności oraz przy wielu chorobach skórnych.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w bardzo wielu krajach witamina ta przypisywana jest pacjentom z demencją starczą. Wynika to przede wszystkim z tego, że kwas pangamowy pobudza do działania układ krążenia i mięśnie sercowe, dzięki czemu starszy człowiek sprawniej myśli i jest bardziej skłonny do prowadzenia rozmowy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wielu psychiatrów przypisują tą witaminę dzieciom z autyzmem.