Jakie schorzenia mogą być zwiastowane przez nadmierne pocenie?

Gdy pojawia się gorączka, to towarzyszą jej przeważnie także obfite poty, które zalewają człowieka w porze nocnej. Jednak infekcje wirusowe czy bakteryjne, to nie jedyne schorzenia, w jakich występuje nadmierna potliwość.

Kiedy nadmierna potliwość powinna stanowić powód do niepokoju?

Człowiek poci się nieco bardziej w lecie, gdy na zewnątrz jest ciepło. Pot nie jest także obcy sportowcom, którzy doskonale wiedzą o tym, że wraz ze zwiększoną intensywnością wysiłku fizycznego rośnie także ilość wydalanego z organizmu potu. Jednak są sytuacje, których nie da się wytłumaczyć racjonalnymi czynnikami. Gdy pot zalewa całe ciało, a do tego brzydko pachnie i nie pomagają tabletki na potliwość, to warto udać się do lekarza internisty, gdyż nadmierna potliwość może zwiastować szereg groźnych chorób.

Nadmierne poty – choroby, z którymi występują

Zwiększona potliwość organizmu człowieka towarzyszy licznym schorzeniom, wśród których wymienić można między innymi cukrzycę, nadczynność tarczycy, zatrucie alkoholowe, otyłość czy niektóre schorzenia o podłożu nowotworowym. Są to bardzo poważne choroby, dlatego też nie należy bagatelizować objawu, jakim jest nadmierna potliwość. Zakup tabletek na pocenie może doraźnie pomóc, jednak niezbędne będzie ustalenie przyczyny pierwotnej. Dzięki temu jest szansa, że uda się wygrać z tym schorzeniem, które potrafi uprzykrzyć codzienne życie i spowodować izolację od kontaktów społecznych.