Olej RSO (Rick Simpson Oil) – co to jest?

Konopie siewne (Cannabis sativa L.) to roślina o wszechstronnym zastosowaniu, która wykorzystywana jest także w medycynie. Z konopi produkuje się między innymi olej RSO, czyli Rick Simpson Oil. Co warto o nim wiedzieć?

Rick Simpson Oil, czyli olej Ricka Simpsona


Rick Simpson, od którego pochodzi nazwa oleju RSO, zachorował w 2002 roku na nowotwór skóry. Dziś przekonuje, że swoją chorobę wyleczył za pomocą cudownego oleju produkowanego z marihuany.

Aktualnie Rick Simpson jest znanym na całym świecie aktywistą, który walczy o legalizację oleju z marihuany w leczeniu nowotworów. Wydał także własną książkę pod tytułem „Rick Simpson Oil – Nature’s Answer for Cancer”.

Czym dokładnie jest olej RSO?


Olej RSO produkowany jest z konopi siewnych, a dokładnie z suszu z konopi indyjskich. Stosuje się wtedy metodę ekstrakcji z użyciem alkoholu albo eteru naftowego. Powstały roztwór jest potem podgrzewany i odparowywany aż powstaje ciemna, gęsta maź.

W oleju RSO znajduje się duża ilość THC, czyli tetrahydrokannabinolu, który jest odpowiedzialny za psychoaktywne działanie marihuany. Poza THC w oleju Ricka Simpsona nie ma innych ważnych, aktywnych związków z konopi.

Olej RSO – cudowny lek na raka?


Bardzo często olej RSO jest rekomendowany jako naturalna forma leczenia raka, w tym między innymi raka skóry (czerniaka), a także innych postaci nowotworów jak nowotwory mózgu. Także uznawany jest on za skuteczny preparat na stwardnienie rozsiane, choroby reumatyczne.

Nie ma jednak badań naukowych, które potwierdzałyby skuteczność oleju RSO w leczeniu powyższych schorzeń.

Olej RSO dostępny w ofercie KonopnySklep.com.pl.