Biofer

Kluczem do zachowania zdrowia i prawidłowej kondycji jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

Suplementacja

Najlepszym sposobem na kontrolowanie swojego stanu zdrowia są okresowe badania. Badając się regularnie można szybko znaleźć braki mikroelementów w organizmie i je uzupełnić. Na rynku istnieją preparaty, które zawierają odpowiednie mikroelementy, takie jak Biofer.
Niestety, ale coraz częściej stwierdza się u ludzi niedobory mikroelementów takich jak żelazo, magnez czy witamin z gruby B. Dlatego też suplementacja odpowiednich preparatów jest bardzo ważna.

Niedobór żelaza

Skutkiem niedoboru żelaza jest anemia, przeważnie dotyka ona kobiet. Najlepszym suplementem diety, który znacznie zawyża wartości żelaza we krwi jest Biofer. Udowodniono, że preparat ten posiada najlepiej przyswajalne żelazo. Szczególnie podatne na anemie są kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, ponieważ nie tylko dostarczają mikroelementy dla siebie, ale również dla rozwijającego się maluszka. W ciąży polecany jest Biofer Folic, który w swoim składzie posiada również kwas foliowy, który wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Biofer Folic powinny stosować również osoby z niedoborem żelaza i kwasu foliowego.