Blaty laboratoryjne – czym się kierować przy ich wyborze?

blaty z zywicy epoksydowej 1

Praca w laboratorium naraża wszystkie przedmioty na zniszczenie. Powodem jest stosowanie toksycznych chemikaliów. By laboratorium dobrze działało, należy zagwarantować zabezpieczenie także ludziom – na przykład przez dobranie dobrych mebli i ich dobre ustawienie. Nim zdecydujemy się nabyć do laboratorium wyselekcjonowane przez nas meble, zwróćmy uwagę na produkt, z którego zostały wykonane.

Zaopatrzenie stołu laboratoryjnego

blaty z zywicy epoksydowej 2Blaty laboratoryjne dedykowane do wykonywania reakcji oraz analiz chemicznych są zaopatrywane w kratki do montażu aparatury, a nad stolikami do syntez montuje się często wyciągi laboratoryjne. W większych laboratoriach stoliki zestawia się parami do siebie, by nie trzeba było dla każdego spośród nich tworzyć specjalnych instalacji, witryn i kratownic. Jeden stolik może umieścić parę miejsc pracy. Może także być dedykowany na wolne stanowisko. Blaty laboratoryjne zamówisz bez problemu przez internet.

Blaty laboratoryjne z granitu

Granit realizuje duże wymogi laboratorium, jest wytrzymały na funkcjonowanie większości środków chemicznych, wytrzymałe na temperaturę oraz obciążenia techniczne, są proste w utrzymaniu czystości. Optymalne rozmiary jednolitego blatu laboratoryjnego z granitu to ok. 3 m. x 1,5 m. grubość 2 – 3 cm. Granitowe blaty laboratoryjne większe czy o wyjątkowym kształcie mogą być zrobione z paru składanych elementów. Dopuszczalne jest również stworzenie tzw. pewnego blatu z podwyższonym brzegiem (wielkość do ustalenia), trwale związanego z przestrzenią blatu.