Kobieto, zadbaj o siebie już dzisiaj!

Kobieta i mężczyzna to zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym dwie odrębne istoty. Pomimo, że procesy metaboliczne przebiegające w naszych organizmach są podobne, to jednak jesteśmy inni. Nikogo nie dziwi, więc fakt, że kobieta potrzebuje zgoła innego zestawu minerałów, niż jej partner.

ZDROWE PAZNOKCIE, MOCNE WŁOSY I PIĘKNA SKÓRA

lecznicze zioła do kupienia w sklepie zielarskim
zioła ze sklepu zielarskiego

Paznokcie, skóra i włosy to strefy problematyczne, z którymi przynajmniej raz w życiu spotkać musi się każda kobieta. Pojawiający się nagle stres, zmiany hormonalne, czy nieodpowiednia dieta sprawiają, że kondycja naszego ciała zdecydowanie się zmniejsza.

Połączenie skrzypu polnego, pokrzywy i cynku sprawi jednak,że włosy odzyskają dawny blask, a paznokcie zaczną rosnąć jak szalone. Zawarte w roślinach zielnych substancje odżywcze i witaminy doskonale uzupełnią braki w Twoim organizmie.

Wymienioną powyżej mieszankę tj. pokrzywę, cynk i skrzyp polny otrzymać można zarówno w postaci suszu do sporządzenia naparu, jak i łatwo przyswajalnych kapsułek.

NA BLADĄ SKÓRĘ POMOGĄ ZIOŁA?

najlepsze zioła na trawienieSklep zielarski Evita nieodmiennie kojarzy się z długo gotowanymi wywarami. Jest to jednak pojęcie bardzo krzywdzące. Aktualnie stosowane preparaty zielarskie nie tylko są skuteczne, ale również estetycznie prezentowane.

Blada skóra i ogólne zmęczenie to zazwyczaj objawy anemii, czyli niedokrwistości. Oprócz przyjmowania preparatów żelaza i kwasu foliowego, zaradzić można jej poprzez spożywanie buraków, a także soku z świeżej pokrzywy (łącznie z miodem i żurawiną).

Dobrym wyborem w przypadku małej ilości krwinek będą również glony- chlorella i spirulina. Zawierają one chlorofil posiadający w centralnym miejscu atom magnezu. Synergistyczne działanie wyżej wymienionych preparatów umożliwi szybki wzrost hemoglobiny, a tym samym pozbycie się utrudniającej życie anemii.